Finanční svoboda I.

Čtvrtek 14.7.2016

Druhý prázdninový čtvrtek proběhl opět v duchu finančního vzdělávání. Uplatnit své finanční znalosti či zkušenosti ve hře přišlo celkem 9 účastníků. 

Někteří si odpověděli na otázku, zda je lepší umořit hypoteční úvěr co nejdříve či nechat běžet do doby splatnosti. Jiní si zase lehce oťukli investování do podílových fondů. Samozřejmě i v této hře to některým zkomplikoval požár, povodeň, pracovní neschopnost či invalidita. Někteří se nepoučili a riskovali dále, že jim se přece nemůže stejná věc stát 2x po sobě! Ale chyba lávky! Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, takže i v naší hře byli někteří vytopení 2x.

Někteří, co již tuto hru hráli, tak přeci jen využili postřehy z prvního kola a byli připraveni téměř na vše a tak zvládli splnit i poslední úkol = mít dostatečné finanční prostředky na stáří.

Někteří účastníci hráli ve dvojicích a někteří sami. Jak každému vyhovovalo. V párech bylo úskalí se domluvit na stejné strategii, když každý měl jiný názor. Zatímco jednotlivcům do toho neměl kdo mluvit. 

Podle zpětných reakcí se i toto kolo finanční svobody vydařilo, takže v září se budeme těšit na další hráče!


Fotogalerie 14.7.2016